Strona Główna ˇ Historia ˇ Pałac w Golubiach ˇ Ośrodek "LiLi" ˇ Jezioro Golubskie ˇ Klimat ˇ Zdjęcia ˇ Najciekawsze Widoki ˇ Filmiki ˇ LinkiNiedziela, Czerwiec 20, 2021
Nawigacja
MENU
Strona Główna
Kontakt
Szukaj
GOLUBKA
Historia
Pałac w Golubiach
Ośrodek "LiLi"
Jezioro Golubskie
Klimat
ROZRYWKA
Zdjęcia
Najciekawsze Widoki
Filmiki
Linki
Losowe Fotki
Pałac w Golubiach
PAŁAC W GOLUBIACHW Golubiach, najstarszej wsi na obszarze obecnej gminy Kalinowo, znajduje się piękny zabytkowy pałac z parkiem.
W końcu XIX w. był to obiekt bardzo nowoczesny.
Oprócz pałacu i parku znajdowały się tu stajnie (żona hrabiego kochała się w koniach), obora, elektrownia i studnia głębinowa z doskonałą wodą, którą przepompowywano na wierzch stajni, a stamtąd rozprowadzano po całym obiekcie.
Jego właściciel, hrabia Stillfried, opuścił majątek nagle w 1928r. (przegrał go prawdopodobnie w karty, albo zabrano mu go za długi) i ślad po nim zaginął.
Po wojnie zamek przechodził różne koleje losu.
W 1988 r. zrujnowany obiekt wraz z parkiem przejął Stanisław Mieńkowski (prezes Zarządu Mazurskiej Wspólnoty Gospodarczej).
Obecnie w golubskim pałacu organizowane są m.in. turnusy rehabilitacyjne dla cukrzyków, osób otyłych, z nerwicą i nadciśnieniem, osteoporozą.
Ponadto odbywają się tu szkolenia dla rolników, członków grup producenckich, przedstawicieli izb rolniczych i ODR-ów.
Z uwagi na ogromne ilości żab, które koncertują letnimi wieczorami w okolicach pałacu, miejsce to zdobyło miano "żabiego raju".
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2008 Darmowe Pozycjonowanie

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie